Mellow Mood na One Love Sound Fest 2012 !!!!

Posted: 13th Listopad 2012 by Bifrimusic in Archiwum wydarzeń, MELLOW MOOD

Włoski Mellow Mood wystąpi 17 listopada we Wrocławskiej Hali Stulecia. Zespół zagra zamiast amerykańskiej grupy Soldiers Of Jah Army, która nagle odwołała dalszą część swojej trasy koncertowej w tym występ na tegorocznym One Love Sound Fest.  Zapraszamy!

MELLOW MOODjest bez wątpienia jednym z większych objawień włoskiej, a także europejskiej sceny reggae ostatnich lat. Dużym krokiem w rozwoju kariery MELLOW MOOD było wzięcie udziału w finale włoskiego festiwalu WAVE ITALIA w 2008 roku. Mimo, że był to festiwal raczej rockowy -MELLOW MOOD pokazali się na nim z bardzo dobrej strony i zdobyli duże uznanie. Rok później – w 2009 roku – wystąpili na ROTOTOM SUNSPLASH gdzie uznani zostali za jeden z trzech najlepszych europejskich młodych zespołów reggae.

W 2009 roku MELLOW MOOD wydaje swój debiutancki album zatytułowany „MOVE!:. Producentem płyty jest Paolo Baldini (Africa Unite, SyncDub, Tre AllegriRagazzi Morti). Album mimo, że nie trafił do oficjalnej dystrybucji, sprzedał się w ponad 6000 egzemplarzy. Po wydaniu płyty zespół ruszył w długie tournee, zaliczając wiele udanych koncertów na ważniejszych imprezach we Włoszech oraz innych krajach europejskich.

Zespół jest bardzo popularny na włoskiej scenie reggae. Ma na swoim koncie udział w wielu audycjach radiowych oraz dubplates nagranych dla włoskich soundystemów. Wideo do utworu DANCE INNA BABYLON było oglądane na Youtube ponad 2 mln razy.

Pod koniec 2011 roku ukazał siępierwszy singiel zapowiadający wydanie drugiej płyty. Był to utwór INNA JAIL.

18 maja 2012 roku ukazuje siędruga płyta zespołu zatytułowana „WELL WELL WELL”. Album ponownie wyprodukowany przez Paolo Baldiniego, został wydany przez niezależną wytwórnię LA TEMPESTA INTERNATIONAL. Album pokazuje to czego o reggae MELLOW MOOD nauczyło się w ciągu ostatnich 3 lat swojej działalności.

Wokalną wizytówka zespołu sąbracia bliźniacy Jacob i L.O. Garzia. Ich wokale łączą optymistyczne teksty z różnorodną muzyką zespołu. W Polsce zagrają po raz pierwszy!

MELLOW MOOD tworzą:

Jacob Garzia – Vocals
L.O. Garzia – Guitar, Vocals
Filippo Buresta – Keyboards
Jules I – Bass, Vocals
Fred „Freddy” Sieve – Drums
Steve – Saxophone
Roberto „Bobby” Dazzan – Trumpet

www.mellowmoodmusic.com

 YouTube Preview Image